قوانین و مقررات محیط کار و صنعت نوشته شد

قوانین و مقررات محیط کار و صنعت نوشته شد

16 آذر 1392 ساعت 15:48
کتاب «قوانین و مقررات؛ سلامت، ایمنی و محیط زیست در محیط کار و صنعت» نوشته رضا پاکدامن به عنوان منبع درسی دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی و حقوق به چاپ رسید.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اثر حاضر در سه بخش کلی مقررات سلامت کارکنان، ایمن کارکنان و مقررات حفاظت از محیط زیست در فعالیت‌های صنعتی نوشته است.

مخاطبان کتاب قوانین و مقررات؛ سلامت، ایمنی و محیط زیست در محیط کار و صنعت با مضامینی مانند آیین‌نامه حفاظت و بهداشت عمومی در کارگاه‌ها، از قانون تامین اجتماعی، آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت در برابر اشعه، آیین‌نامه ایمنی ماشین‌های افزار، آیین‌نامه علایم ایمنی در کارگاه‌ها، ایمنی در بنادر، قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، قانون مدیریت پسماند، راهنمای نگهداری و ذخیره‌سازی پسماندهای ویژه، دستور العمل کاهش زائدات و آیین‌نامه ایمنی کار در ارتفاع آشنا می‌شوند. 

در بخشی از کتاب حاضر نوشته شده است: «هر اقدامی که تهدیدی برای بهداشت عمومی شناخته شود، ممنوع می‌باشد. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است پس از تشخیص هر مورد از مواردی که در حیطه وظیفه وزارت می‌باشد، راسا اقدام قانونی معمول و در سایر موارد موضوع را به مراجع ذی‌ربط جهت انجام اقدام‌های قانونی، فوری اعلام نماید. متخلف از مقررات بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.»

نخستین چاپ کتاب قوانین و مقررات؛ سلامت، ایمنی و محیط زیست در محیط کار و صنعت با شمارگان 500 جلد، در 608 صفحه، به بهای 280 هزار ریال به تازگی از سوی انتشارات خرسندی راهی بازار کتاب شده است.
برگرفته از سایت خبرگزاری کتاب ایران

URL : https://www.vekalatonline.ir/articles/41966/قوانین-و-مقررات-محیط-کار-و-صنعت-نوشته-شد/